Hotelové minibary – prečo sa oplatia?

Hotelové minibary – prečo sa oplatia?

5 marca 2020

Hotelové minibary sú nevyhnutnou súčasťou mnohých hotelových objektov. Vďaka nim majú hostia bezprostredný prístup k obľúbeným nápojom a občerstveniu bez potreby hotelového servisu. Okrem toho, hotelový minibarv izbe vytvára atmosféru pohostinnosti a luxusu. Iba lepšie hotely ho totiž ponúkajú svojím hosťom. Prečo sa ešte oplatí investovať do hotelových minibarov? Viac sa dozviete v dnešnom článku.

 

História hotelových minibarov siaha do 50-tych rokov minulého storočia, kedy sa začali v amerických hoteloch umiestňovať do izieb skrinky s nápojmi, aby sa hostia mohli osviežiť po príchode. Po čase boli skrinky nahradené chladničkami, vyplnenými nielen vodou a džúsmi, ale aj alkoholom. Čím vyšší štandard hotela, tým lepší alkohol môžete nájsť v hotelovom minibare.

Okrem alkoholických a nealkoholických nápojov môžete v minibaroch nájsť aj obľúbené pochutiny, ako oriešky, čipsy či sladkosti. V dnešných časoch interiér týchto chladničiek prešiel modernizáciou. Ruka v ruke s moderným trendom zdravej výživy, čoraz viac hotelových objektov ponúka svojim hotelovým hosťom aj zdravý obsah minibarov. Nájdeme v nich teda jednodňové zeleninovo-ovocné džúsy, rôzne vody, čaje a aj zdravé ovocné čipsy či nakrájanú zeleninu.

Hotelové minibary – výhody

Aj napriek tomu, že minibary majú nespochybniteľné výhody nie všetky hotely či iné ubytovacie objekty sa rozhodnú zakúpiť si ich. A predsa sa ukazuje, že takýto bonus na izbe prináša čistý zisk. Príručný minibar ponúka pochutiny či nápoje vo výrazne vyšších cenách a aj napriek tomu hostia radi siahnu po takomoto riešení, keďže je to výhodné a nie je nutné osloviť hotelový personál.

Okrem toho obsah minibarov sa predáva sám. Nikoho netreba ponúkať, stačí, keď hotelový personál bude každý deň dopĺňať nový sortiment.

O vybavení hotelových izieb minibarom je vhodné uvažovať aj v dlhšej časovej perspektíve. Ukazuje sa, že hostia oceňujú priamy prístup k obľúbeným nápojom a možnosť samostatnej prípravy večerného drinku bez pomoci ďaľších osôb. Koniec koncov vďaka prítomnosti minibaru sú hostia spokojnejší s pobytom, čo zvyšuje pravdopodobnosť ich rýchleho návratu.

Ak uvažujete nad kúpou minibarov pre váš hotelový objekt, neváhajte už dlhšie. Táto investícia sa vám určite vráti. V MIL SYSTÉME nájdete minibary s veľkým objemom a v atraktívnom dizajne. Hodia sa do každého objektu.

Autor

Milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również